Dodając elementy crossfitowe do treningu siłowego zwiększa jego intensywność oraz ilość spalanej tkanki tłuszczowej. Łącząc niektóre ćwiczenia możemy także zyskać więcej siły poprzez aktywację większej ilości włókien mięśniowych.

Burpees są jednym z najłatwiejszych ćwiczeń, ale także niezwykle obszernym jeśli chodzi o angażowanie grup mięśniowych. Pompki połączone z wyskokiem pozwalają na wysiłek mięśni piersiowych, ramion oraz nóg.

Oczywiście burpees można dostosowywać do treningu tzn. możemy zwracać w nich uwagę na co innego. Przy siłowym treningu klatki piersiowej, burpees możemy dostosować do większego angażowania właśnie tej partii mięśniowej. Jeśli natomiast wykonujemy trening nóg, to wyskoki powinny być większe i z pełnego przysiadu.

Im więcej burpees wykonamy w krótszym czasie, tym nasze tętno będzie większe i spalimy więcej kalorii.

Przykładowy trening (3 serie po 15):

  • Wyciskanie sztangielek leżąc
  • Burpess
  • Rozpiętki na ławce skośnej
  • Burpess
  • Pompki przy ścianie

 

Wskazówka: Przy wykonywaniu burpees musimy zwracać uwagę na dokładność pompek i wyskoków. Podczas skoku do góry unosimy ramiona w górę, a nogi trzymamy blisko siebie. Podczas pompek możemy rozstawić nogi szerzej, co zwiększy napięcie w mięśniach brzucha.

Komentarze: