Jak zmaksymalizować spalanie tłuszczu jednocześnie nie tracąc dużych ilości masy mięśniowej? Czy można o wiele szybciej spalać tłuszcz niż w tradycyjny sposób? Cardio Combo to technika, która znacznie przyspieszy redukcje waszego tłuszczu.

Kombinacja cardio combo polega na dużej intensywności przeplatanej z niską intensywnością oraz przerwami pozwalającymi na uzupełnienie ATP i tlenu. W zależności od poziomu sprawności możemy korzystać z przedziału 15-30 minut. W treningu tym wykorzystujemy sprint, pływanie, trening siłowy.

Dlaczego Cardio Combo jest skuteczne?

Odpowiedź jest prosta. Różnorodność intensywności wpływa na znaczne uwalnianie zapasów tłuszczu i stymulowanie EPOC. Duża intensywność pozwala na wysiłek beztlenowy, co sprawia, że organizm zużywa bardzo dużą ilość tlenu wspomagając utratę tłuszczu.

Efekt EPOC może utrzymywać się nawet do 48 godzin po treningu. Takim sposobem metabolizm jest przez długi czas na wyższym biegu.

Dzieje się tak poprzez lipolityczne procesy w organizmie poprzez wydzielanie dużej ilości stresu oksydacyjnego, co stymuluje organizm do uwalniania tkanki tłuszczowej z komórek. Za taki proces odpowiedzialny jest m.in. kortyzol.

Niska intensywność z kolei zwiększa utlenianie kwasów tłuszczowych, co prowadzi do tego, że używany jest on jako paliwo.

Jak to się robi?

To bardzo elastyczna metoda treningowa, która pozwala na wybór wielu ćwiczeń w wielu miejscach. Liczy się schemat, który łatwo zaprojektować wedle własnych oczekiwań.

Najprostszy sposób (4 serie):

– 30 sekund sprintu z maksymalną intensywnością, a następnie przerwa przez 2 minuty

– po 4 seriach 10 minut przerwy

Trening ten może być i powinien być stosowany w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Przedstawiony wyżej przykład to jedna z najprostszych możliwości. Jeśli chcecie możecie wykonywać o wiele więcej ćwiczeń dzieląc je tak, aby wykonać kilka serii w przedziale 15-30 minut.

Taki trening warto wykonywać 3 razy w tygodniu.

Komentarze: