Cardio nie jest odpowiednim sposobem na kształtowania mięśni brzucha, lecz sposobem na ich uwidacznianie. Trening siłowy z kolei jest tym, czego potrzeba aby mięśnie rozwijać i budować. Co ciekawe, trening siłowy sprawia, że chronimy się przed nadmiernie szeroką talią.

Uniwersytet Harvarda wraz ze studentami ćwiczącymi siłowo przeprowadzili eksperyment, z którego wynika, że trening siłowy chroni przed nadmierną szerokości talii. Badanie to trwało aż 12 lat i zostało przeprowadzone na grupie 10 000 osób.

W tym czasie kontrolowano ich dietę, plany treningowe oraz ilość aerobów. Okazało się, że grupa wykonująca treningi siłowe połączone z treningami cardio utrzymywała bądź zmniejszała szerokość talii, zaś osoby wykonujące jedynie ćwiczenia cardio powiększały szerokość talii w okresie kilku lat.

Wiąże się to z odkładaniem się tkanki tłuszczowej na brzuchu u mężczyzn wraz z wiekiem. Wykonywanie jedynie ćwiczeń cardio nie zapobiega rozrostowi szerokość talii, połączeniu z treningiem siłowym już tak.

Komentarze: