Tak wiele czynników sprawia, że nasze ciało jest zanieczyszczane – powietrze, dieta, palenie tytoniu, alkohol i brak aktywności. Jakie są oznaki wysokiego poziomu zanieczyszczenia naszego ciała?

Aby dowiedzieć się czy nasz organizm posiada w sobie dużą ilość toksyn wystarczy zwrócić uwagę na kilka prostych elementów. Oto 4 najczęstsze oznaki:

1. Częste wizyty w toalecie.

Jeśli nadmiernie często mamy ochotę korzystać z toalety to znak, że nasze ciało bardzo chce się czegoś pozbyć i niekoniecznie musi to oznaczać picie dużej ilości wody.

Częste oddawanie moczu bądź kału może oznaczać, że poziom toksyn w naszym ciele jest na tyle wysoki, że ciało musi nieprzerwanie usuwać je z ciała, aby zapobiegać przedostawaniu się substancji toksycznych do krwiobiegu.

Jeśli zauważyliście to u siebie to proponujemy picie zielonej herbaty i spożywanie probiotyków.

2. Nieprzyjemny oddech.

Nieprzyjemny zapach z ust może być oznaka kilku rzeczy – popsutych zębów, problemów z żołądkiem czy wątrobą. W każdym razie jest to jeden z objawów nadmiernej ilości toksyn w ciele.

Jest to znak, aby zmienić dietę na nieco lżejszą.

3. Reakcja na zapachy.

Nadwrażliwość na niektóre zapachy może być jedną z oznak dużej ilości toksyn w organizmie. Zmysły stają się wyostrzone, a nawet mogą pojawić się reakcje alergiczne bądź bóle i zawroty głowy.

Warto stosować herbatę z ciernia, mniszek lekarski oraz olej rycynowy.

4. Nadwaga trudna do zredukowania.

Problem z nawagą również jest niezwykle obszerny. Może być spowodowany nieodpowiednią dietą, zaburzeniami hormonalnymi czy właśnie nadmierną ilością toksyn we krwi.

Dioksyny oraz niektóre pestycydy mogą wpływać na odkładanie się nadmiernej ilości tłuszczu w organizmie i utrudniać jego spalanie.

Upewnij się, że pokarmy które spożywasz są ekologiczne.

Komentarze: