Nowe białka odpowiedzialne za regulację cyklu snu naszego ciała, chroni organizm przed nowotworami. Badania przeprowadzone w College of Science w Virginii pokazały, że efektywność tego białka jest niezwykle duża.

Ten rodzaj białka jest zazwyczaj osłabiany poprzez negatywny wpływ czynników środowiskowych takich jak dieta, zanieczyszczenia. W związku z tym ochrona organizmu podczas snu może być zaburzana. Białko to odpowiada za podział komórek, dlatego stanowi ono jeden z najważniejszych procesów nocnych.

Niektóre nowotwory mają wpływ na ten rodzaj białka zaburzając jego pracę i tym samym zaburzając cykl okołodobowy. Wszystkie jest współistniejącym mechanizmem, zatem im lepiej dbamy o sen i regenerację, tym większy poziom białka otrzymujemy w nocy. To z kolei wpływa na ograniczenie rozwoju komórek rakowych.

Aby zachować równowagę okołodobową i chronić się przed rakiem, należy dbać o wysoką jakość snu, odpowiednią ilość snu (6-8 godzin) i odpowiednie zaciemnienie w celu prawidłowego wydzielania melatoniny – hormonu snu.

Komentarze: