Czy środki dopingujące jakie przyjmują kulturyści amatorzy różnią się od tego, co przyjmują PRO? Przekonajcie się i zobaczcie, czego możecie się dowiedzieć o profesjonalnym dopingu. Cykle dopingowe kulturystów PRO różnią się znacząco od cykli amatorskich zawodników. Budzi to wiele kontrowersji. Wszyscy wiemy, że  doping w sporcie jest wszechobecny i powoływanie się na „naturalne” sposoby kształtowania sylwetki są często słaba linią obrony. To jednak nie temat na ten artykuł.

Podstawa

Nie starajmy się także odwrócić kota ogonem. Wszelkie zarzuty dotyczące kulturystów jakoby sterydy były jedynym sposobem na rozwój sylwetki są bezpodstawne. Pamiętajmy, że przede wszystkim ich sukces opiera się na ciężkich treningach i odpowiednim planie dietetycznym.

Jeśli spożywamy byle co, to nawet podczas przyjmowania środków dopingujących nie osiągniemy wspaniałej formy startowej.

Znalezienie odpowiednich elementów diety i treningu jest trudniejsze niż aplikacja czy iniekcja. Pamiętajmy o tym, gdy zaczniemy kogokolwiek oceniać.

Nadmiar

Wiemy także, że najczęstszą przyczyną zaburzeń bądź śmierci jest nadmiar niektórych środków. To bardzo często leki środki moczopędne doprowadzają do trwałych zmian w fizjologii. Ponadto, nieświadome wady genetyczne mogą sprawić, ze nawet jeden cykl okaże się dla nas  niebezpieczny.

Insulina jest jednym z tych środków, które mogą być niezwykle niebezpiecznie dla zdrowia. Nieprawidłowe jej przyjmowanie może nie tylko prowadzić do cukrzycy, ale przede wszystkim być śmiertelne.

Przykładowy cykl zawodnika PRO

1-10 tydzień Testosteron Enanthate, 750 mg na tydzień
1-10 tydzień EQ, 800 mg na tydzień
1-10 tydzień Tren E, 600 mg / tydzień
1-8 tydzień D-Bol, 50mg codziennie
10-16 tydzień 100 mg testosteronu prop EOD
10-16 tydzień 100mg Trenbolon Acetate EOD
10-16 tydzień 100 mg Masteron propionian EOD
10-16 tydzień 50 mg Winstrol czy Anavar ED
8-16 tydzień start T3 w 25mcg ED
12-16 tydzień Halotestin od 20mg

Antyestrogeny

Nolvadex (tamoksyfen) – 20mg, od 6 tygodnia
Arimidex – od 1mg, cały cykl

Źródło: Testosterone

Komentarze: