Wszędzie możemy znaleźć informacje co powinniśmy pić podczas gorących dni. Sami także doskonale wiemy, że najlepszym rozwiązaniem jest woda i wyciskane soki owocowe i warzywne. Jednak przed czym powinniśmy się wystrzegać?

Alkohol

Trudno to zrobić, jednak zalecane jest, aby w upalne dni ograniczać do minimum alkohol. Jego działanie rozszerzające naczynia krwionośne wpływa na zbyt duże  obciążenie układu krążenia zmniejszając jego wydolność.

Pijać duże ilości alkoholu w lato i na Słońcu możemy doprowadzić do arytmi serca, wahań ciśnienia krwi oraz odwodnienia.

Kawa

Pita w dużych ilościach, zwłaszcza w lato, jest niebezpieczna. Kawa wypłukuje minerały, szczególnie magnez, które i tak latem są na bardzo niskim poziomie. Pocąc się wydalamy z siebie zarówno witaminy jak i minerały niezbędne do poprawnego funkcjonowania, kawa wzmaga ten proces.

Niedobór magnezu czy potasu może doprowadzić do problemów z sercem.

Herbata

Zaburza gospodarkę elektrolitową. Ma działanie moczopędne przez co, podobnie jak w przypadku kawy, wydalamy z organizmu niezbędne witaminy i minerały.

Energetyki

One również są pełne kofeiny, która odwadnia nasz organizm. Ponadto, zawierają mnóstwo cukru, który również może destabilizować poziom glukozy prowadząc do złego wydatkowania energetycznego.

Komentarze: