Temat tabu, również w środowiskach bardziej liberalnych, okazuje się czymś, co poprawia nasze samopoczucie i zdrowie. Masturbacja, jak się okazuje, jest jednym z najbardziej naturalnych procesów w życiu człowieka, które ma swoje początki już w łonie matki.

Pewne odruchy masturbacyjne widoczne są już o dzieci, które jeszcze się nie urodziły. Badania USG pokazują, że nienarodzone dzieci bardzo często same dotykają własnego ciała.

Z badań pytających o masturbację wynika, że 94% mężczyzn i 85% kobiet przyznaje się do tego.

Korzyści wynikające z masturbacji

U kobiet – zapobiega zakażeniom szyjki macicy oraz infekcji dróg moczowych. Dzieje się tak, dzięki cyrkulacji płynu śluzowego wypłukującego bakterie. Co więcej, masturbacja może niwelować bezsenność, zwiększać produkcję hormonów płciowych, poprawiać samopoczucie, zmniejszać ryzyko depresji, niwelować stres, poprawiać ciśnienie krwi, zmniejszać ból.

U mężczyzn – zmniejsza ryzyko raka prostaty, dzięki wypłukiwaniu potencjalnych substancji rakotwórczych. Poprawia odporność organizmu, zmniejsza ryzyko depresji oraz uwalnia większą liczbę endorfin w krwiobiegu. Ponadto, masturbacja może także zapobiegać bezpłodności oraz zmniejszać ryzyko przenoszenia chorób droga płciową.

Źródło: University of Sydney.

warsztaty

Komentarze: