Oprócz pro-zdrowotnych zaleceń czosnek posiada także działanie antyrakowe. Badania laboratoryjne wykazały, że może być pomocny w walce z glejakiem poprzez produkcję specjalnych form tlenu w komórkach nowotworowych.

Czosnek uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych naturalnych leków. Ta roślina od wielu lat testowana jest pod różnymi kątami, zarówno sportowymi jak i medycznymi. Naukowcy z Waszyngtonu wykazali, że czosnek ma 100-krotnie większą efektywność w walce z chorobami układu pokarmowego niż antybiotyki.

Okazuje się, że czosnek może być przydatny również dla chorych na nowotwory. Jednym z najczęstszych i najbardziej agresywnych złośliwych guzów mózgu u ludzi jest glejak. Leczenie zazwyczaj polega na chemioterapii i naświetlaniu, które zabija zarówno komórki mózgu, jak i nowotworowe, bez wyjątku. Agresywna kuracja jest bardzo wyczerpująca i pacjentom daje się średnią życia 15 miesięcy.

Dzieje się tak za sprawą organicznych związków siarki, które mają tak efektywne działanie wobec glejaka i mogą być alternatywą dla niebezpiecznej chemioterapii. Studiowano trzy organiczne związki siarki z czosnku (DAS, DADS i DATS) i studiowano ich interakcję z komórkami ludzkiego glejaka. Okazało się, że hydroksylowe jony sulfonofenyli zawarte w czosnku są w stanie przeniknąć przez barierę krew-mózg. Wszystkie te związki wykazały skuteczność w walce z komórkami rakowymi.

Jeśli chcemy skorzystać ze zdrowotnego działania czosnku wystarczy, że wytniemy świeży kawałek i pozostawimy na 15 minut w celu utlenienia, po czym go zjemy.

Komentarze: