Miłorząb znany jako Ginko Biloba, może mieć wpływ na przyspieszanie reakcji mózgu, a dokładniej przepływu pomiędzy jego połączeniami nawet o 70%.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Miami, wykazały znaczny wpływ miłorząbu na funkcjonowaniu mózgu. Prowadzone przez 6 miesięcy obserwacje na starszych osobach dowiodły, że szybkość połączeń wzrasta wraz z przyjmowaniem tej rośliny.

Do badania użyto dwóch ziołowych kombinacji:

  • Ginko biloba i wyciągu z nasion winogron
  • Mieszankę pestek winogron, ekstraktu z zielonej herbaty i innych składników odżywczych
  • Placebo

Celem było zaobserwowanie, czy któraś z mieszanek może pomóc ludziom starszym (najmłodsza miała 58 lat, najstarsza 93). Uczestnicy zostali poproszeni o przyjmowanie suplementów przez 2 tygodnie przed rozpocząciem 6 miesięcznego badania. Funkcje poznawcze badano na trzy sposoby: na początku badań, po 3 miesiącach i po zakończeniu.

Wedle wyników Ginko Biloba pokonała zarówno winogrona jak i placebo. Pomiary zdolności mózgu wykazały szybsze przetwarzanie informacji aż o 68%. Zauważono również, ze oosby przyjmujące Ginko miały zmniejszoną ilość Czynnika Wzrostu Naskórka, który odpowiada za stymulację komórek nowotworowych.

Komentarze: