Czy można oczyszczać swoje tętnice za pomocą owoców? Wiemy, że dieta ma największe znaczenie dla zdrowia układu krążenia, jednak czy owoce mają na to wpływ?

Nowe badania opublikowane w magazynie „Atherosclerosis” potwierdziły, że znaczącym dla zdrowia tętnic owocom jest GRANAT. Zapobiega on patologią związanym z zaburzeniami przepływu krwi, pogrubieniem tętnic wieńcowych i odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

Ekstrakt z granatu powoduje udrożnienie tętnic. Poziom cholesterolu zmniejsza się, a przepływ krwi poprawia się. Zmniejsza się dzięki temu ryzyko miażdżycy oraz zakrzepów krwi.

Jakie inne korzyści możemy czerpać z granatu:

– Zmniejszenie stresu oksydacyjnego
– Zmniejszenie białka monocyto-chemotaktycznego związanego z procesami zapalnymi
– Zmniejszenie akumulacji lipidów w mięśniu sercowym
– Poprawę pracy układu krążenia
– Przyspieszenie metabolizmu

Działanie granatu:

Przeciwzapalne – stany zapalne są przyczyną patogenezy czyli choroby układu krążenia. Granat obniża i zmniejsza stany zapalne w całym organizmie.

Obniżenie ciśnienia krwi – w soku z grantów możemy znaleźć angiotensyny, zwiększają wydzielanie tlenku azotu i zmniejszają ciśnienie krwi. Ekstrakt z granatu bogaty w punicalagin daje także pozytywny wynik w zmniejszaniu stresu oksydacyjnego.

Przeciwinfekcyjna – tętnice są podatne na zakażenia i wirusy, co jest jedną z głównych przyczyn zaburzeń ich pracy. Nagromadzenie się wirusów i bakterii prowadzi do chorób krwi.

Źródło: Healthy Holistic Living

Komentarze: