Dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia spożywanie jakiegokolwiek alkoholu nie jest zalecane. Jednak wśród wszystkich dostępnym środków najbezpieczniejsze jest wino. Dlaczego?

Już od dawna wiadomo, że umiarkowane spożycie alkoholu pozytywnie wpływa na układ krwionośny i zmniejsza ryzyko chorób serca, jednak w wypadku osób wykonujących sporty siłowe sam wysiłek zapobiega tego typu schorzeniom.

Jednak przy chronicznym spozywaniu alkoholu można doprowadzić do pewnych zaburzeń w metabolizmie. W jednym gramie alkoholu znajduje się 7,5 kcal.

W Hiszpanii przeprowadzono badania nad kilko osobami, które spożywały codziennie przed długi okres po 8 piw lub innych trunków i po zakończeniu badania osoby te znacznie przytyły. Natomiast osoby spożywające wino przytyły tylko nieznacznie.

Popularny napój w strefie śródziemnomorskiej podwyższa aromatazy w komórkach człowieka, co skutkuje zwiększeniem estrogenu, tym samym oznaczając zmniejszenie wagi ciała.

Po za tym wino usprawnia pracę jelit i soków żołądkowych.

Jeśli wypijesz do obiadu mały kieliszek czerwonego wytrawnego wina, to nie stracisz na tym ani na wytrzymałości ani na masie mięśniowej.

Komentarze: