Codzienny spacer może znacznie obniżać postępy starzenia się mózgu i chronić tym samym przed choroba Alzheimera. W badaniach z udziałem osób starszych zauważono, że problemy z pamięcią zmniejszają się poprzez codzienne spacery.

W badaniu wzięło udział 39 starszych osób, które wykazywały problemy poznawcze związane z procesem starzenia się mózgu. W okresie 2 lat wykonywano serie testów, które oceniały ich zdolności poznawcze, w tym uwagę i pamięć.

Pod koniec badania, osoby te wykazywały o wiele lepsze rezultaty w testach na pamięć. Zauważono także, że ich ciśnienie krwi oraz poziom tkanki tłuszczowej znacznie się zmniejszył, a to wszystko dzięki wprowadzeniu do codziennego rytmu dnia spaceru na świeżym powietrzu.

Już 20 minutowy spacer znacznie zwiększył możliwości poznawcze mózgu. Osoby starsze lepiej zapamiętywały zadania i je rozwiązywały po wysiłku fizycznym jakim był spacer na świeżym powietrzu. Po2 latach osoby te zwiększyły swoje umiejętności poznawcze oraz znacznie obnizyły poziom tkanki tłuszczowej, ilość glukoze we krwi i cholesterolu.

Komentarze: