Mięśnie możemy katować do końca życia. Będą reagować w mniejszym lub większym stopniu zależnie od dobranej metody oraz od indywidualnych możliwości organizmu. Prawdziwy kłopot sprawią nam jednak stawy.

Każdy, kto przy pomocy sterydów anabolicznych przekracza ich wytrzymałość, powinien zdawać sobie sprawę, że ryzyko jest poważne i że konsekwencje odczuje się wcześniej lub później pod postacią różnych stopni zwyrodnienia. Co, niestety, wcale nie oznacza, że ludzie, którzy nigdy nie uprawiali sportu, zostaną przez los oszczędzeni. Zakres uszkodzeń zależy w dużej mierze od wcześniejszego zakresu obciążenia stawów, ale z drugiej strony trzeba mieć na uwadze fakt, że 70% społeczeństwa cierpi na ból stawów na jakimś etapie swojego życia.

Tak się szczęśliwie składa, że z roku na rok na półkach aptecznych pojawia się coraz więcej preparatów ograniczających niekorzystne zmiany, a nawet zapobiegające tym zmianom do pewnego stopnia. Póki jesteśmy zdrowi, warto „zabawić się w profilaktykę”, a na dalszym etapie życia – stosować środki doskonalące sfatygowany aparat ruchu. A póki co, przybliżamy kilka wybranych preparatów służących zdrowiu.

Faktem jest, że preparat pod nieskomplikowaną nazwą Vital3 to produkt inny niż wszystkie tego typu suplementy na kłopoty ze stawami. Podawany jest w postaci kropli, co pozwala na pewne ułatwienie w jego stosowaniu. Dobrą wiadomością jest również to, że Vital3 można stosować nawet wtedy, gdy używamy jeszcze innych leków na stawy, tym bardziej że nie stwierdzono żadnych działań ubocznych podczas uprzednich badań klinicznych. Vital3 nie wchodzi w interakcję z innymi lekami przeciwbólowymi.

Vital3 to produkt amerykański, wytworzony z aktywnych peptydów kolagenu typu II – n1, a nie tylko z samego kolagenu. Usuwa sztywność poranną, jaka jest typowa nie tylko dla ludzi starszych, ale też dla dużo młodszych po ostrym treningu albo wtedy, gdy odbywają trening po przerwie wakacyjnej.

Na jedną dawkę składają się tylko 3 krople, które rozpuszczamy w 200 ml wody. Taką dawkę wypijamy na czczo i mamy dzień z głowy. Jedno opakowanie wystarcza na 6 tygodni. Twórcy preparatu gwarantują dobre wchłanianie w stosunkowo szybkim terminie w przeciwieństwie do preparatów glukozaminowych, których stosowanie wymaga długiego czasu dla osiągnięcia upragnionego celu.

Vital3 stosuje się w chorobie zwyrodnieniowej stawów (artretyzm i reumatyzm), a także w stanach spowodowanych przeciążeniami podczas uprawiania sportu. Zawarte w

Vitalu3 proteoglikany (twory organizujące międzykomórkową substancję tkanki łącznej) oraz kolagen typu II decydują o właściwościach chrząstki stawowej. W niej toczy się przecież nieustający proces produkcji kolagenu typu II, a z czasem dochodzi do zaburzenia równowagi tego procesu na rzecz degradacji („zużycie materiału”), więc

Vital3 ma posłużyć nam do odzyskiwania parametrów sprzed utraty ich przydatności.

Vital3 ma w pewnym sensie unikalną wartość, bo nie występuje w żadnym innym suplemencie diety. Dawka 3 kropli jest bezdyskusyjna! Tylko tyle kropel wystarczy, aby coś dobrego zaczęło się dziać. Mechanizm działania polega na aktywowaniu składników leku w jelicie cienkim, co w rezultacie ma wpływ na proces regeneracji chrząstki stawowej.

Koszt suplementu w Internecie wynosi 119 zł plus 20 zł za przesyłkę.

Więcej w najnowszym wydaniu KiF Sport – Czytaj nas także w wersji elektronicznej!

16177862_1211908538858135_2938260569450037861_o

Komentarze: