Otyłość w młodym wieku może skutkować w przyszłości i nie tylko pogorszeniem stanu zdrowia pod kątem kondycji serca czy układu krążenia, ale także problemów z erekcją. Wszystkie poprzez obniżenie poziomu testosteronu.

Wedle badań przedstawionych przed Uniwersytety w Buffalo, niski poziom testosteronu u młodych chłopców spowodowany otyłością może prowadzić do impotencji w dorosłości. W badaniu wzięło udział 25 otyłych i 25 szczupłych chłopców w wieku 14-20 lat. Okazało się, że otyli chłopcy mieli nawet o 50% mniejszy poziom testosteronu niż Ci szczupli.

Wedle naukowców prowadzących badania, takie zjawisko jest niezwykle groźne dla zdrowia tych chłopców w przyszłości. Oprócz możliwości występowania cukrzycy czy problemów sercowych, mogą wystąpić problemy z impotencją. Niskie stężenie testosteronu wiąże się z nadmiarem tkanki tłuszczowej i ilości tkani mięśniowej.

Nie jest to jednak aż tak przygnębiające, ponieważ wystarczy zmiana stylu życia, wprowadzenie aktywności i  redukcja diety, a poziom testosteronu z czasem może się unormować.

Komentarze: