Uwaga, ważna informacja dla mężczyzn, odkryto, że pomidory mają silne działanie antynowotworowe, zwłaszcza w przypadku rozwoju raka prostaty. Ci mężczyźni, którzy jedzą nie mniej niż 10 pomidorów tygodniowo mają mniejsze ryzyko rozwoju komórek nowotworowych.

Wyniki badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Bristolu, Cambridge i Oxfordzie zostały opublikowane w czasopiśmie medycznym „Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention” dotyczą analizy diety ponad 1800 osób.

Naukowcy przedstawili wyniki i okazało się, że osoby, zwłaszcza mężczyźni, którzy spożywali więcej niż 10 pomidorów lub produktów pomidorowych w tygodniu mieli niższe ryzyko zachorowania na raka prostaty niż osoby, które w ogóle ich nie spożywały.

Bogate w likopen pomidory są silnym przeciwnikiem dla nowotworu. Ten przeciwutleniacz zwalcza toksyny w organizmie, które mogą powodować uszkodzenia DNA i komórek. Ponadto, w pomidorach znajduje się selen i wapń, które także mają kluczowe znaczenie dla zapobiegania komórkom rakowym.

Komentarze: