Drukarki 3-D dają możliwość tworzenia praktycznie wszystkiego, od biżuterii przez elementy samochód aż po elementy do przeszczepu. Już niebawem ta technologia będzie dostępna wszędzie i z pewnością sektorem, w którym będzie często wykorzystywana będzie sport.

Na świecie powstał konkurs na wyprodukowanie wątroby. Nagrodą jest milion dolarów. Celem jest wytworzenie tego organu, a następnie przeszczepienie jej do ciała laboratoryjnego zwierzęcia. Warunek wygrania jest taki, że zwierze musi przeżyć minimum 3 miesiące.

Już niebawem, jak oceniają lekarze, będzie można tworzyć z druku 3-D ludzkie organy. Jednak już teraz pojawiają się sceptyczne opinie na temat tego, kto będzie nadzorował produkcję, kto będzie gwarantował ich jakość i uchroni przed mieszaniem organów ludzkich ze zwierzęcymi?!

Co ciekawe, już teraz powstają ośrodki artystyczne. które drukują takie części ciała jak nosy i uszy dla okaleczonych pacjentów. Producenci mają w swojej ofercie także możliwość wybrania detali jak blizny czy zniekształcenia.

Komentarze: