Ruszamy z serią artykułów dotyczących środków anabolicznych. Celem jest jedynie zwiększanie wiedzy na ten temat, nie zaś nakłanianie bądź polecanie jakichkolwiek środków. Zacznijmy od oxandrolonu.

Historia

Oxandrolon pojawił się już w latach 60-tych w produkcji firmy amerykańskiej. Celem firmy było stworzenie bardzo delikatnego sterydu anabolicznego, który mógłby być podawany nawet dzieciom przy niektórych schorzeniach.

Oxandrolon wciąż jest stosowany jako środek stymulujący wzrost u dzieci. Co ciekawe, stosuje się go także w walce z osteoporozą a także AIDS.

Działanie

To środek mający działanie anaboliczne i androgenne. Jego stosowanie nie wpływa znacząco na wzrost masy ciała, jednak sprawia, że siła mięśni poprawia się. Oxandrolon działa także utwardzająco na mięśnie zwiększając ich jakość. Pobudza on syntezę fosforanu kreatyniny i dzięki temu zwiększa siłę mięśni.

Działanie oxandrolonu utrzymuje się dość długo po zaprzestaniu przyjmowania. Dzięki swojej łagodności i niewielkie androgenności często stosowany jest także przez kobiety.

Oxandrolon wpływa także na produkcję testosteronu delikatnie go pobudzając. Jednak przy wyższych ilościach można także spowodować zatrzymanie produkcji własnego testosteronu.

Podsumowując, oxandrolon to bardzo delikatny steryd, którego działanie objawia się przyrostem siły. Masa mięśniowa może się zwiększyć, ale praktycznie tylko wśród początkujących. Jest bezpieczny i nie powoduje zmian wątrobowych.

Komentarze: