Sulforafan zawarty w brokułach, ale także w kapuście i kalafiorze, mogą poprawiać objawy zaburzeń ze spektrum autyzmu. Oczywiście oprócz tego, związek ten ma silne działanie zdrowotne.

Badania przeprowadzone przez zespół badaczy z Uniwersytetu Johna Hopkinsa opisują eksperyment, w którym uczestniczy otrzymują dzienna dawkę sulforafanu w celu poprawy zachowań komunikacyjnych u dzieci z autyzmem. W ciągu 4 tygodni nastąpiła znaczna poprawa.

W badaniu wzięło udział 44 młodych mężczyzn, w wieku 13-27, którzy zostali zdiagnozowany z umiarkowanym lub ciężkim zaburzeniem spektrum autyzmu. Losowo przydzielono im dawki sulforafanu (pochodzących z kiełków brokułów) lub placebo.

Oceniano zachowania i interakcję społeczną z ludźmi z otoczenia. Opiekunowie osób przyjmujących sulforafan zauważyły poprawę zachowań i zwiększenie interakcji już po 4 tygodniach. Po 18 tygodniach całego badania określono, że u osób przyjmujących ten składnik znacznie obniżyła się drażliwość, senność, powtarzające się ruchy, nadpobudliwość.

Sulforafan ma również działanie przeciwutleniające chroniące nasz organizm przed nowotworem.

Komentarze: