W Polsce rzadko z niego korzystamy, gdyż wciąż jest dla nas niezwykle egzotycznym orzechem. To jednak błąd, gdyż kokos to nie tylko charakterystyczny tropikalny smak, ale także duża dawka witamin i sposób na redukcję tłuszczu.

Kokos czyli kojarzący się z rajskimi wyspami orzech jest nie tylko smacznym dodatkiem, ale przede wszystkim zdrowym uzupełnieniem diety. Jego działanie jest bardzo wszechstronne, pomaga redukować tkankę tłuszczową, poprawia wydolność serca, hamuje uszkodzenia mózgu w chorobie Alzheimera.

Szczególnie uznanie zyskał olej kokosowy i woda kokosowa. Oba te produkty, dostępne praktycznie wszędzie, mają efektywnie działanie odchudzające. Oczywiście przy aktywnym trybie życia.

Olej zawiera duże ilości trójglicerydów o średniej długości (MCT). Są one szybko metabolizowane w wątrobie więc są polecane osobom stosującym dietę. Oczywiście olej jak olej, jest wysokokaloryczny, zatem stosowanie go powinno być zrównoważone.

Woda kokosowa polecana jest jako sposób uzupełniania elektrolitów. Jest bogata w witaminy i minerały. Zawiera potas i magnez, które przy wysiłku fizycznym pełnią ważną rolę.

Komentarze: